• Lina Niki

7 išmintinties "piliulės" iš Pablo Picasso

☘1. Kad kažką padaryti, reikia tikėti.

„Gali tas, kuris mano, kad gali. O negali tas, kas mano, kad negali. Tai neginčytinas dėsnis“.

Nuostatos kontroliuoja veiksmų rezultatą. Jeigu manote, kad jums nepavyks, yra tikimybė, kad pradėsite nerimauti ir net nesąmoningai klysti. Iš kitos pusės, jeigu manote, kad sugebėsite tai padaryti, jūsų smegenys pradės veikti kita linkme ir ieškoti sprendimų, o ne verkšlenti ir skųstis gyvenimu. Rezultate sprendimai pradės dygti, kaip grybai po lietaus.




2. Plėskite savo žinių ir gabumų ribas

“Aš visada darau tai, ko nemoku tam, kad to išmokčiau”.

Vystymuisi reikia stumti save į priekį. Tai gali būti baisoka. Geriausias patarimas šiuo atveju: būkite kiek įmanoma esamam momente, kada atliekate tai, ko dar nelabai mokate. Tai gali akivaizdžiai sumažinti jūsų negatyvius pojūčius. O kai jūsų kūne jų nebus, galėsite lengviau koncentruotis ir pasiekti geresnių rezultatų, ir rezultate išmokti to, ko norite.


3. Nelaukite įkvėpimo, tiesiog pradėkite

“Įkvėpimas egzistuoja, bet jis ateina veiklos metu”.

Taip, įkvėpimas yra, bet jis turi apimti jus bedirbant. Negaiškite laiko belaukiant “tinkamo” momento. Jeigu įkvėpimas užplūs – puiku, kurkite! Tačiau neapsiribokite tik to laiku, kai veikia tas stebuklingas komponentas. Kartais reikia priversti save atlikti ir tokį darbą, kuriam neturite ypatingų sugebėjimų. Tad kvaila jam laukti įkvėpimo. Įkvėpimas – kaip prieskonis, kurio reikia visai nedaug, tačiau jis gali pakeiti viską.


4. Veikite vis daugiau ir daugiau

„Atidėkite rytojui tik tai, ko nenorite užbaigti iki pat mirties. Veiksmas – tai raktas į jūsų sėkmę“.

Be veiksmo bet kuri informacija yra bevertė. Tai ta asmeninio vystymosi dalis, kurią dažnai pamiršta ar ignoruoja. Kartais gali pasirodyti, kad pradėti veikti sunku, arba dar „netinkamas“ momentas. Tačiau įprotis daryti daugiau gali daug ką pakeisti. Tai pats efektyviausias būdas pasiekti rezultatų. Veikiant jūs galite geriau pažinti save, savo požiūrius, savo ypatumus praktikoje.


5. Uždavinėkite teisingus klausimus

“Kiti pamatė tai, kas buvo, ir pasiteiravo – kodėl? Aš pamačiau tai, kas galėjo būti ir pasiteiravau – kodėl gi ne?”.

Lengva uždavinėti sau neteisingus klausimus. Klausimus, atsakymai į kuriuos patvirtins, kad jūs – nekompetetingas, kvailas ar neteisus. Klausimus, kurie jus paskandins vietoj to, kad išaukštintų. Uždavinėkite sau teigiamus klausimus, kurie atveria, o ne užtveria galimybių duris. Praktiškai bet kurioje situacijoje jūs galite savęs pasiteirauti: kas gero yra toje patirtyje? Tai labai greitas būdas dėkingumo pagalba pakeisti savo nuotaiką ir mintis.


6. Nevertinkite ir pamatysite užslėptą grožį

“Jeigu tik būtų galima atsikratyti smegenų ir naudotis tik akimis”.

Gyvenkite esamame momente – ir mažiau analizuosite, vertinsite ir varginsite savo smegenis etikečių klijavimu į kairę ir į dešinę. Dabartiniame momente įprastas pasaulis tampa neįprastu, Matote daugiau gyvybės ir spalvų medžiuose, gamtoje, žmonėse. Tai, kas dažnai atrodo savaime suprantama, kasdieniška, tampa žavingu ir vertingu. Matote pasaulį ryškiau.


7. Dar ne vėlu džiaugtis gyvenimu

“Jaunystė neturi amžiaus”.

Neleiskite visuomenės nuomonei diktuoti jums, kas jums galima ir ko negalima tik dėl jūsų amžiaus. Daugelyje atvejų amžius – tik atžyma jūsų galvoje. Jeigu į savo gyvenimą žiūrite kaip į laiko atkarpą, tada tikrai jau vėlu kažką keisti. O jeigu išmoksite daugiau būti “čia ir dabar”, didesnė tokių minčių dalis tiesiog išnyks. Suvoksite, kad sugebate sąmoningai rinktis ir daryti tai, ką norite. Dabar.


(Vertimas - Natalja Balinskaja)


35 views0 comments