top of page
  • Lina Niki

KAIP būdama dėkinga dar esu ir laiminga?

Visuomet eksperimentuoju. Ypatingai su savimi, nes man smagu, o gyvenimas ir turi būti toks (pagal mano supratimą). Senai sau susikūriau metaforą, kuri, manau, man puikiai pasitarnauja, nes gyvenimas gerėja su kiekvienas diena. Kokia toji metafora? "Gyvenimas yra žaidimas, todėl žaiskime, kol mums duota ši galimybė." Tačiau kaip?


Gyvenimas - tai žaidimas.

Ne paslaptis, jog pradėjau dėkoti kiekvieną rytą prieš dešimt metų ir nenustojau. Tai tapo mano cukraus piliule, kuri pagerina kiekvieną dieną sukeldama tą gerą jausmą, kurio kiekvienas iš mūsų siekia. Tačiau (!) dešimt metų darant tą patį diena iš dienos norisi didesnės dozės tos žadėtos ir taip visų ieškomos ir trokštamos laimės. Tad nusprendžiau įdiegti kai ką naujo į savo ir kitų (Kas pildo Dėkingumo žurnalą, puikiai tai žino) gyvenimą . Nusprendžiau DUOTI! Apie ką aš?gif

Ne, nedalinu grynųjų tiesiog gatvėje. Nepervedinėju pinigų į sąskaitas taip pat, tačiau nusprendžiau pradėti nuo kavos puodelio. 5 kartus iš 7, kuomet susitinku su drauge ar visiškai nauju žmogumi, sumoku už norimą kavos puodelį. Taip, kartais tai 10 Eur per savaitę, už kuriuos galiu nusipirkti sau maisto, tačiau kas man suteikia daugiau laimės? Nupirktas kavos puodelis.


gif

Kaupdama laimės atsargas, vieną dieną sulaukiau patvirtinimo iš Visatos per nuostabiąją Kristiną, kuri pilna gerų minčių ir žodžių, DĖKINGUMO KARALYSTĖJE (labai kviečiu!) pasidalino puikiu įrašu, lyg palaiminančiu mano veiklą:


Mes užsukome į vieną iš greta stoties įsikūrusių Neapolio kavinių. Paskui mus įeina dviese ir sako:

- „Mums penkis kavos – du išgersim dabar, o tris – pakabinam.“ Sumokėjo už penkis puodelius, tada išgėrė du ir išėjo. Aš paklausiau De Siku:

- „Kokia dar „pakabinama“ kava?“

O jis tik nusijuokė ir pasakė:

- „Palauk, žiūrėk toliau...“

Vėl įeina žmonės. Merginos išgeria savo kavą ir susimoka tiek, kiek priklauso. Ateina trys advokatai ir užsisako septynis kavos:

- „Tris mes išgersim, o keturis – pakabinam.“ Sumoka už septynis, išgeria tris ir išeina. Jaunas vyrukas sumoka už du puodelius kavos, vieną išgeria, ir taip pat išeina.

Taip kalbėdamiesi su De Siku išsėdėjom iki pusiaudienio. Durys buvo atviros, ir aš žiūrėjau į saulės užlietą aikštelę. Staiga pastebėjau prie jų besiartinantį kažkokį tamsų šešėlį. Kai jis priėjo prie pat baro, pamačiau, kad tai – elgeta. Vargšas žmogus žvilgtelėjo į kavinę ir nedrąsiai paklausė:

- „Atleiskite, gal kas nors paliko „pakabinamos“ kavos?“

Pasirodo, Neapolyje paplitusi tokia labdaros atmaina – vietinė tradicija, kai kas nors taip sumoka už kavą tų, kurie neturi jai pinigų...“ – Tonino Guerra

gif

Visai nesvarbu, Neapolyje jūs esate ar Lietuvoje, vargšus norite vaišinti ar savo draugus, gyvenimas tikrai pasidarys laimingesnis, nes suteikdami akimirką džiaugsmo kitam, jūs į pasaulį išridenate gerumo gniūžtę, kuri gali ir paliečia daug žmonių. Staiga ji apsisuka ir pagavusi pagreitį sugrįžta jums su gausa, apie kurią net svajoti negalėjote. Iš kur žinau? Mane prieš pora dienų draugė nustebino padovanojusi bilietą į Operos ir baleto teatrą, kuris vertas daugiau, nei 10 Eur. Tai tik viena iš daugelio netikėtų dovanų...


Darykite nesitikėdami. pažadu, Visata neliks skolinga, o jūs būsite labai laimingi.
175 views0 comments
bottom of page